گوگل بوت سایت شما را چطور می بیند؟

گوگل بوت سایت شما را چطور می بیند؟ پیج آتوریتی و رتبه سایت شما چطور مشخص می شود؟ چطور رتبه وب سایت خود را افزایش دهیم؟ چرا رنک سایت من کاهش یافته؟ بهترین روش بهینه سازی سایت چیست؟

کار رتبه بندی وب سایت ها توسط روبوت های موتورهای جستجوگر انجام می شود. در گذشته این روبوت ها هوش چندانی نداشتند و از چند قانون مخفی برای رتبه بندی سایت ها استفاده می کردند. به این خاطر سیستم رتبه بندی سایتها چندان تغییری نمی کرد و یک سایت گاه تا مدت های زیادی در رتبه بالای گوگل قرار می گرفت. اما با توسعه هوش مصنوعی در بخش روبوت های موتورهای جستجوگر مخصوصا جستجوگر گوگل ماهیت رتبه بندی سایت ها دچار تغییرات بنیادین شد. در این راستا الگوریتم های مختلفی مانند گوگل پاندا، گوگل پنگوئن، کبوتر خانگی و .. ارائه شد که هر کدام بخشی از رتبه بندی سایت از سئوی محلی تا سئوی بین المللی را بر عهده داشتند.

و امروز هوش مصنوعی کمک بسیار شایانی به رتبه بندی سایت ها کرده که گوگل بوت پیشتاز استفاده از هوش مصنوعی در این بین شده است. اما پرسش مهم این است که …

گوگل بوت سایت شما را چطور می بیند؟

پیش از این در مقاله سئوی دیگری با عنوان بازدیدکنندگان ویژه وب سایت شما درباره اهمیت توجه به قوانین روبوت های رتبه دهنده به وب سایت گفتیم.

این عکس از سایت رسمی گوگل گرفته شده است. در این عکس با دو فریم جداگانه به شما نشان می دهد که بازدیدکنندگان سایت شما را چطور می بینند و گوگل بوت سایت شما را چطور می بیند.

گوگل بوت سایت شما را چطور می بیند؟ رتبه سایت شما چطور مشخص می شود؟ چطور رتبه وب سایت خود را افزایش دهیم؟ چرا رنک سایت من کاهش یافته؟ بهترین روش بهینه سازی سایت چیست؟ گوگل بوت گوگل بوت سایت شما را چطور می بیند؟ Googlebot
گوگل بوت سایت شما را چطور می بیند؟ رتبه سایت شما چطور مشخص می شود؟ چطور رتبه وب سایت خود را افزایش دهیم؟ چرا رنک سایت من کاهش یافته؟ بهترین روش بهینه سازی سایت چیست؟

کار رتبه بندی این روبوت های هوشمند بر اساس سلیقه و علاقه بازدیدکننده انجام می شود. اجازه بدهید با یک مثال عرض کنم.

برخی شرکت ها در دنیا به رستوران ها ستاره می دهند. هر رستوران باید عوامل و فاکتورهای بسیار مختلفی را رعایت کند تا شایسته دریافت هر ستاره باشد و تبدیل به بهترین فست فود یا رستوران شود.

برای مثال تمیزی رستوران، استفاده از مواد غذایی تازه و با کیفیت، آشپز حرفه ای، مدارک و اموزش های کارکنان رستوران، دکوراسیون رستوران، قیمت غذاهاف تنوع غذایی، اخلاق مدیریت و کارکنان، نظر مشتریان و بسیاری از عوامل دیگر.

کارشناسانی که کار بررسی کیفیت رستوران را انجام می دهند بدون اطلاع قبلی وارد رستوران شده و به عنوان یک مشتری عادی سفارش غذا می دهند. این مخفی کاری به این دلیل است تا کارشناس کنترل کیفیت مطمئن شود همان غذایی را می خورد که بقیه مشتریان می خورند.

کار روبوت های رتبه بندی سایت ( مخصوصا گوگل بوت ) دقیقا بر این اساس می باشد. بدون اطلاع قبلی و چندین بار به بخش های مختلف سایت شما سر می زنند تا به سایت شما رتبه دهند و مهم تر از آن ببینند آیا سایت شما شایستگی افزایش رتبه را دارد و یا اینکه باید رتبه سایت شما کاهش یابد!

کمک به گوگل بوت برای افزایش رتبه سایت خودتان

دادن اطلاعات درست و دقیق درباره وب سایت شما بهترین کمک به خودتان است تا گوگل بوت دید روشنی از وضعیت فعلی سایت شما داشته باشد تا رتبه دقیق و خوبی به سایت شما بدهد. به این منظور استفاده از نقشه استاندارد و مورد پذیرش گوگل بهترین راه می باشد.

نقشه استاندارد گوگل چیست؟

گوگل یک نقشه سایت با فرمت  XML را نقشه استاندارد برای یک Sitemap می داند. اطلاعات بیشتر درباره نقشه سایت و چگونگی ساخت یک نقشه سایت استاندارد رایگان را در لینک پایین ببینید:

 

بالاتر از رقبا در نتایج جستجوی گوگل با کمک گوگل بوت

و اما رقبا بحث بسیار مهم در رتبه بندی سایت می باشند. چنانچه کیفیت سایت شما بهبود نیافته باشد اما رقبای شما که محصول یا سرویس شما را عرضه می کنند از روش های نوین و جدید در بهینه سازی سایت استفاده کرده باشند در نتیجه رتبه سایت شما بیش از سایت شما شده و در بالای سر شما در نتایج جستجو گوگل قرار می گیرند.

به همین خاطر بسیار اهمیت دارد که برای افزایش رتبه سایت به قوانین گوگل بوت که همانا احترام به بازدیدکنندگان وب سایت است اهمیت دهید.

 

برای دیدن مقالات بیشتر در زمینه خدمات سئو و بهینه سازی سایت لطفا بخش مقالات سئو را ببینید.

نوشته اختصاصی مهدی محمدی دهقانی

پروژه سایت مپ دایرکتوری

www.FeedMap.ir

www.FutureFarmOnline.com

www.MyFeedMap.com

 

About پروژه سئوی Sitemap Directory

پروژه سئوی Sitemap Directory روشی نوین در بهینه سازی سایت (سئو) می باشد که باعث افزایش پیج آتوریتی و رنک سایت شما در نتایج گوگل می شود. قیمت بسیار مناسب و کیفیت و اثربخشی بالا ویژگی بارز این سرویس سئوی ایرانی می باشد. سایت www.FeedMap.ir سایت رسمی بخش فارسی این پروژه سئو می باشد که اطلاعات کامل درباره این روش نوین سئو در آن قرار داده شده است. بک لینک به نقشه سایت شما یکی از ویژگی های بارز این پروژه سئو می باشد.

Check Also

نیازمندیهای تهران - آگهی رایگان و تبلیغات اینترنتی در تمامی محله های استان تهران بصوررت رایگان نیازمندیها نیازمندیهای تهران – آگهی رایگان و تبلیغات اینترنتی در تمامی محله ها

نیازمندیهای تهران – آگهی رایگان و تبلیغات اینترنتی در تمامی محله ها

نیازمندیهای تهران – آگهی رایگان و تبلیغات اینترنتی در تمامی محله های استان تهران بصورت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *