بهینه سازی سایت - سئومقاله سئو

مشکل در نقشه سایت استاندارد گوگل

مشکل در نقشه سایت استاندارد گوگل . آیا می دانید نقشه سایت شما دارای الگوهای قدیمی ساخت نقشه سایت می باشد؟ پیشنهاد می کنم این مقاله کوتاه درباره و نقشه سایت را بخوانید.

در این دنیا که اینترنت زیرساخت زندگی امروز را تعیین می کند تغییر و به روزشدن حرف اول را می زند. نقشه سایت نیز از این قانون جدا نیست. چند مدتی است که نقشه استاندارد گوگل با فرمت .xml یا فایل زیپ شده آن حرف اول را می زند. به همین خاطر بسیاری از وبمسترها یک نقشه سایت بر این اساس برای سایت خود تعریف کرده اند. اما فراموش کرده اند که الگوهای ساخت نقشه سایت تغییر می کند.

بسیاری از سایت های ایرانی را که می بینم بصورت دستی و از سایتهای ساخت نقشه سایت استفاده می کنند دیگر این تغییر را به روز نکرده و از همان استاندارد قدیمی برای نقشه سایت گوگل استفاده می کنند.

مشکل در نقشه سایت استاندارد گوگل

مشکل در نقشه سایت استاندارد گوگل . آیا می دانید نقشه سایت شما دارای الگوهای قدیمی ساخت نقشه سایت می باشد؟ پیشنهاد می کنم این مقاله کوتاه درباره سئو و نقشه سایت را بخوانید. مشکل در نقشه سایت مشکل در نقشه سایت استاندارد گوگل
مشکل در نقشه سایت استاندارد گوگل . آیا می دانید ممکن است نقشه سایت شما ممکن است دارای الگوهای اشتباه ساخت نقشه سایت باشد؟ پیشنهاد می کنم این مقاله کوتاه درباره سئو و نقشه سایت را بخوانید.

نقشه سایت بر اساس استاندارد گوگل بر پایه فرمت .xml یا زیپ شده همین استاندارد می باشد. برای ساخت نقشه سایت حرفه ای برای سایت های داینامیک که از سیستم های مدیریت محتوا (CMS) استفاده می کنند نقشه سایت ها به دو صورت می باشد. نقشه سایت برای محتوای اصلی و نقشه سایت برای بخش ها

در فرمت قرار دادن لینک نقشه های بخش های سایت در نقشه سایت اینطور است.

 <sitemap>
  <loc>https://www.feedmap.ir/sitemap-taxonomy-post_tag.xml</loc>
  <lastmod>2016-10-05T05:07:06-00:00</lastmod>
 </sitemap>

اما نحوه قرار دادن URL نقشه های محتوای اصلی سایت در نقشه سایت به این صورت می باشد.

<url>
<loc>https://www.feedmap.ir/راهنمای-ساخت-نقشه-سایت/</loc><lastmod>2016-09-29</lastmod>
<priority>1</priority>
<changefreq>daily</changefreq>
</url>

به بیان ساده تر اگر شما چند نقشه سایت دارید. مثل نقشه سایت نوشته ها، نقشه سایت آرشیو، نقشه سایت برچسب ها،  نقشه سایت عکس و تصویر، نقشه سایت ویدئو و …

باید در نقشه سایت اصلی در ابتدا نقشه سایت بخش ها را تعریف کنید و بعد در نقشه هر بخش URL محتوا را قرار دهید.

به بیان ساده تر این کد برای صفحه محتوای اصلی (پست) است

<url>

</url>

و این کُد برای آدرس نقشه های سایت

<sitemap>
</sitemap>

و البته تغییرات دیگری همچون شروع و پایان نقشه اصلی سایت به اینصورت می باشد

<sitemapindex>
</sitemapindex>

ولی نقشه های محتوای اصلی سایت به این صورت

<urlset>
</urlset>

 


متاسفانه سایت های زیادی حتی نقشه سایت استاندارد گوگل ندارند و در نتیجه هزینه های سئوی آنها دارای کمترین اثربخشی ممکنه خواهد بود.

البته عدم توجه به نقشه سایت محدود به سایتهای معمولی نمی شود، سایت دیجی کالا نیز مشکل بزرگی با نقشه سایت دارد.

مشکل نقشه سایت دیجی کالا

http://www.tehran.bz/wp-content/uploads/2016/08/feedmap.jpg مشکل در نقشه سایت مشکل در نقشه سایت استاندارد گوگل feedmap

همانطور که در صفحه دیجی کالا در تهران بازار مشاهده می کنید در تحلیل های انجام گرفته برای دیجی کالا به مشکلات بسیار زیادی اشاره کردم که نقشه سایت یکی از آنهاست.

و چندین مرتبه هم این مطالب برای دیجی کالا ارسال شد، اما نه تنها قدردانی نشد، بلکه حتی در راستای سود و بهبود رتبه سایتشان هم حاضر نشدند این تغییرات را اجرا کنند. تغییراتی که باعث جلوگیری از حداکثر کارایی و ظرفیت سئو و بهینه سازی سایت دیجی کالا می شود.

آیا همه نقشه سایت ها باید به روزرسانی شود؟

خیر. البته چنانچه از پلاگین های ساخت نقشه سایت استفاه می کنید که دائما به نسخه جدید به روز می شوند نیازی به انجام این تغییر در نقشه سایتتان نیست.

آیا نقشه سایت بر اساس استانداردهای گوگل ندارید؟

این یکی از مهم ترین زیان های سایت شماست که باعث می شود رتبه خوبی در گوگل نداشته باشید و تمامی کوشش های شما برای افزایش رتبه سایت به سرانجام مناسبی نرسد!

نگران نباشید. پیشنهاد می کنم مقاله مرا که یک راهنمای ساخت نقشه سایت رایگان بر اساس استانداردهای گوگل است بخوانید تا خودتان یک نقشه سایت کاملا حرفه ای بسازید.

راهنمای ساخت نقشه سایت sitemap.xml برای سایت

 

اختصاصی مهدی محمدی دهقانی

کپی رایت  FeedMap.ir

www.FutureFarmOnline.com

 

پروژه سئوی Sitemap Directory

پروژه سئوی Sitemap Directory روشی نوین در بهینه سازی سایت (سئو) می باشد که باعث افزایش پیج آتوریتی و رنک سایت شما در نتایج گوگل می شود. قیمت بسیار مناسب و کیفیت و اثربخشی بالا ویژگی بارز این سرویس سئوی ایرانی می باشد. سایت www.FeedMap.ir سایت رسمی بخش فارسی این پروژه سئو می باشد که اطلاعات کامل درباره این روش نوین سئو در آن قرار داده شده است. بک لینک به نقشه سایت شما یکی از ویژگی های بارز این پروژه سئو می باشد.

نوشته های مشابه

‫۳ دیدگاه ها

  1. بسیار توضیحات ارزشمند و خوبی بود و حتما به درد خیلی از وبمستران خواهد خورد . منتظر بقیه مقالات شما هستیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا