مقاله سئو

تبلیغات گوگل و جلوگیری از انتشار اخبار دروغ

تبلیغات گوگل و جلوگیری از انتشار اخبار دروغ در سایتهایی که از سیستم تبلیغات گوگل در هر دو بخش گوگل ادسنس و گوگل ادوردز

دیگر شاید خیلی کهنه باشد اگر بگوییم دنیا یک دهکده جهانی است! زیرا با وجود رشد و توسعه شبکه های اجتماعی بعد و مسافت و بزرگی دنیا دیگر اهمیت چندانی ندارد برای کسی که خواهان ارتباط است. و در این دنیا اخبار و اطلاعات حرف اول را می زند.

اما اینترنت و شبکه های اجتماعی با همه خوبیهای بسیار زیادش طبیعتا بی عیب نیست و نگرانی از انتشار و پخش اخبار و اطلاعا غیرواقعی یکی از مهم ترین دغدغه ها می باشد.

برای مثال انتشار خبرهای دروغین و جعلی بسیار زیاد از قول یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا باعث شد که این دغدغه بوجود بیاید که انتظار این اخبار واقعا تاثیرگذار هستند. برای مثال یکی از این خبرهای دروغ به این شکل بود:

«هیلاری کلینتون گفته است در صورت برنده شدن ترامپ، جنگ داخلی به راه خواهد انداخت.» یا «پاپ فرانسیس با اعلام طرفداری از ترامپ جهانیان را شگفت زده کرد».

تبلیغات گوگل و جلوگیری از انتشار اخبار دروغ

و در این راستا مدیر اجرائی گوگل، سوندار پیچای، گفته است که این شرکت روزانه میلیاردها تقاضا برای استفاده از سرویس تبلغاتی‌اش دریافت می‌کند. او پذیرفته که در این فرایند اشتباهاتی رخ داده است؛ «چند مورد بود که به آنها اشاره شد، اما ما به موقع متوجه آن نشدیم.» ا و در ادامه گفته است که «تبیلغات گوگل در صفحات و مطالبی که محتوای نادرست دارند ممنوع خواهد شد، همانطور که ما یک محتوای نادرست را در تبلیغاتمان منتشر نمی‌کنیم.»

در واقع سیستم تبلیغاتی گوگل به دو روش کار می کند. اول اینکه آگهی می پذیرید و بعد آگهی های خود را در سایتهایی دیگر انتشار می دهد

سیستم ادوردز در گوگل

این سیستم گوگل  پذیرش آگهی می کند. آگهی ها در نتایج جستجوی گوگل و همچنین در وب سایت های همکار و انتشار دهنده نمایش داده می شود.

آگهی  های ادوردز گوگل در بالای نتایج جستجوی گوگل نمایش داده می شود. برای مثال چنانچه شما کلمه کلیدی درب را در گوگل جستجو کنید سایت های مرتبط که در زمینه انواع درب تولید یا فروش دارند نمایش داده می شوند، اما چنانچه شما بخواهید محصول درب خود را در گوگل تبلیغ کنید و سفارش آگهی در ادوردز دهید اگهی شما در بالاترین نقطه از نتایج جستجوی افرادی خواهد بود که کلمه کلیدی درب را جستجو کرده اند که البته به نسبت ارزش کلمه کلیدی و رقابتی بودن ان بادی هزیه بیشتری بپردازید تا در صفحه اول و بالاتر از رقبا بیاید.

سیستم ادسنس گوگل

این سیستم تبلیغات گوگل آگهی هایی که دریافت می کند را به سایت هایی می دهد که مایل هستند از نمایش تبلغات در سایتشان کسب درآمد کنند.

وبمسترهایی که مایل به کسب درآمد هستند در سیستم تبلغیات گوگل یعنی  Adsense ثبت نام می کنند. هر ثبت نام کننده یک پابلیشر کد دارد که با قراردادن ان در صفحات سایتش اگهی های مرتبط با فعالیت سایت نمایش داده می شود. و وقتی بازدیدکننده ها به سایت می آیند چون در جستجوی مطلب مرتبط هستند روی آگهی ها کلیک کرده و برای صاحب سایت درآمد ایجاد می شود.

 

حال گوگل قصد دارد بر روی محتوای همه سایتهایی که چه آگهی می دهند و چه آگهی می پذیرند نظارت کند تا اخبار دروغ را انتشار ندهند و چنانچه این کار را انجام دهند در سیستم تبلیغات گوگل جای نخواهند داشت.

البته تنها این سیستم تبلیغات گوگل نیست که نسبت به انتشار اخبار و شایعات بی اساس اقدام می کند و کمپانی فیسبوک نیز همراه گوگل خواهد بود.

 

 

پروژه سئوی Sitemap Directory

پروژه سئوی Sitemap Directory روشی نوین در بهینه سازی سایت (سئو) می باشد که باعث افزایش پیج آتوریتی و رنک سایت شما در نتایج گوگل می شود. قیمت بسیار مناسب و کیفیت و اثربخشی بالا ویژگی بارز این سرویس سئوی ایرانی می باشد. سایت www.FeedMap.ir سایت رسمی بخش فارسی این پروژه سئو می باشد که اطلاعات کامل درباره این روش نوین سئو در آن قرار داده شده است. بک لینک به نقشه سایت شما یکی از ویژگی های بارز این پروژه سئو می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا